• TÜRKİYE SOSYAL EKONOMİK ve SİYASAL ARAŞTIRMALAR VAKFI

Referandum sonrası "ARAYIŞ" toplantılarının ilki yapıldı (16 Mayıs 2017)

Referandum sonrası "ARAYIŞ" toplantılarının ilki yapıldı (16 Mayıs 2017)

REFERANDUM SONRASI ŞİMDİ NE OLACAK?
ARAYIŞ TOPLANTISI 1

TARİH: 16.05.2017 / Salı

YER: TAKSİM POİNT OTEL

 

 

REFERANDUM SONRASI "ARAYIŞ" TOPLANTILARININ İLKİ YAPILDI"

Anayasa değişikliği Referandumunda farkli gerekçelerle hayır diyenler;

1-Türkiye'de neler oluyor?
2-Türkiye nereye gidiyor?
3-Ne yapmak lazım?
4-Nasıl yapmak lazım?

Sorularına cevap aramak için 16 Nisan Salı günü TÜSES Vakfının  organizasyonu ile Taksim Point Otel'de bir araya geldi.

Toplantıya Aykurt Nuhoğlu, Bekir Ağırdır, Burhan Şenatalar, Bülent Kaya, Cenap Nuhrat, Dursun Bulut, Emre Bağce, Evren Balta, Gönen Orhan, Gürhan Ertür, Levent Gültekin, Mehmet Bekaroğlu, Mehmet Ural, Meral Danış Beştaş, Murat Somer, Nesrin Nas, Nurten Ertuğrul, Oğuz Kaan Salıcı, Ömer Faruk Gergerlioğlu, Piraye Antika, Sevil Becan, Süleyman Çelebi, Tarhan Erdem, Tatyos Bebek ve TÜSES Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri katıldılar.

Toplantıya katılanları selamlayan Tüses Vakfı başkanı Celal Korkut Yıldırım; " Türkiye siyasi tarihinde ilk kez farklı siyasi eğilim içerisinde olanlar referandumda tek adam rejimine hayır dediler. Bu durum Türkiye siyasi tarihi için anlamlı ve değerli bir durumdu. Bugün referandumda hayır tercihinde bulunanlar olarak burada buluştuk. Giderek demokrasiden uzaklaşan ve siyaset yapma kanallarını kapatmaya çalışan bir iktidara karşı Türkiye'nin normalleşmesi için ne yapacağımızı konuşacağız. Bu buluşma çok anlamlı ve değerli  çüünkü siyaset alanının, Türkiye'nin nasıl normalleşeceği üzerinde konuşacağız." dedi.

Bekir Ağırdı'ın seçim süreci seçmen davranışı ve Türkiye'nin geleceğine yönelik sunumundan sonra Prof.dr. Burhan Şenatalar'ın moderatörlüğünde toplantı devam etti...