• TÜRKİYE SOSYAL EKONOMİK ve SİYASAL ARAŞTIRMALAR VAKFI

TÜSES ve dokuz8HABER işbirliği ile 'Sivil Toplum için Yeni Medya ve Yurttaş Haberciliği' eğitimi düzenlendi

TÜSES ve dokuz8HABER işbirliği ile 'Sivil Toplum için Yeni Medya ve Yurttaş Haberciliği' eğitimi düzenlendi

Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı (TüSES), dokuz8HABER ve Medya Araştırmaları Derneği (MEDAR) işbirliği ile gerçekleşen 'Sivil Toplum için Yeni Medya ve Yurttaş Haberciliği Eğitim Programı'  TÜSES Genel Merkezi’nde düzenlendi.

Üç gün süren eğitim programı kapsamında yurttaş haberciliği, yeni medyanın kuralları, sosyal medya haberciliği gibi kritik konular  işlendi. Programa İstanbul ağırlıklı olmak üzere Kars, Çanakkale, Gölcük, Muğla, Bursa’dan 30 temsilci katıldı.

Açılış konuşmalarını TÜSES Genel Sekreteri Prof. Dr. Gazi Zorer ve Dokuz8haber Genel Yayın Yönetmeni Gökhan Biçici'nin yaptığı programda, TÜSES Yönetim Kurulu Üyesi, Kurumsal İletişim Danışmanı Sevda Yüzbaşıoğlu da “Sivil Toplum Kuruluşları İçin Dijital Çağda Basına Erişim” sunumu gerçekleştirdi. 

Dijital Çağda Veri Doğrulama,  Travma haberciliği: Şiddet, cinsel istismar ve intihar haberlerinin dilindeki yaygın hatalar, Yurttaş habercileri için temel ilk yardım, Yerel yönetim odaklı habercilik gibi çağın getirdiği sorunlara yönelik konuların işlendiği program katılımcılara sertifika takdimi  ile son buldu.