• TÜRKİYE SOSYAL EKONOMİK ve SİYASAL ARAŞTIRMALAR VAKFI

Tepebaşı Belediyesi ile yaptığımız Demokrasiyi Yerelden Kazanmak ve Toplumcu Belediyecilik konferansımızın kaydını YouTube kanalımızdan izleyebilirsiniz

Tepebaşı Belediyesi ile yaptığımız Demokrasiyi Yerelden Kazanmak ve Toplumcu Belediyecilik konferansımızın kaydını YouTube kanalımızdan izleyebilirsiniz

31 Mart 2019 yerel seçimlerinden bu yana iki yıl geçti. TÜSES olarak, geçen iki yılın sosyal demokrat belediyeler açısından muhasebesini yapmak üzere, bir toplantı dizisi başlattık. Demokrasiyi Yerelden Kazanmak ve Toplumcu Belediyecilik Konferansları dizimizin ilk konuğu Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Sayın Ahmet Ataç oldu. Konferansın moderasyonunu ise SHP’nin ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin eski Başkanı Sayın Murat Karayalçın gerçekleştirdi. Konferansta sayın Ahmet Ataç başka konuların beraberinde şu konu başlıklarını da ayrıntılandırdı:

♦Muhafazakar ağırlıklı bir seçmen yapısına sahip Tepebaşı ilçesinde, seçmenin yaklaşık yüzde 70'inin desteğini almayı nasıl başardı?

♦Seçim sürecinde ilçedeki farklı siyasi eğilimlerden seçmenlerle nasıl iletişim kurdu, siyasal ikna sürecini nasıl işletti?

♦Seçim sonrasında Tepebaşı Belediyesi toplumsal paydaşlarla ilişkileri nasıl düzenledi ve katılımcılığı nasıl sağladı?

♦Tepebaşı Belediyesi hangi toplumcu yerel politikaları ve projeleri hayata geçirdi, bunlar ilçedeki bireylerin hayatını nasıl değiştirdi?

♦Merkezi yönetim belediye çalışmalarına ilişkin ya da bütçesel engeller çıkardı mı ve bunları aşmak için nasıl çözümler geliştirildi?