• TÜRKİYE SOSYAL EKONOMİK ve SİYASAL ARAŞTIRMALAR VAKFI

Tüses Genç

Tüses Genç

 


TüSES GENÇ YÖNETİM KURULU  

EŞ SÖZCÜ
OZAN KARAÇAM 

   

EŞ SÖZCÜ
MELİSA KUTLUĞ
Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi mezunu, Yeşil Düşünce Derneği çalışanı ve gönüllüsüdür.
TÜSES-Genç'te yaştaşları ile ülke sorunlarına çözümler için çabalar.
Kadın özgürlüğü, LGBTİ ve ekoloji mücadelelerini dert edinir, kafa yorar.

   


FURKAN ŞAHİN
26.08.1996 tarihinde Hatay/İskenderun’da doğdu. İlkokul ve liseyi doğduğu şehir olan Hatay’da tamamladı.Lise yıllarında Hatay İl Öğrenci Meclis Başkanlığı görevinde bulundu.Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde okumakta olup, kendi bölümümün temsilcisidir ve fakülte bünyesinde bulunan Political Science Society kulübünün kurucu genel kurul başkanıdır.

   

ECE TOK
19 Ağustos 1997 tarihinde İstanbul’da doğdu. Lise eğitimine Mersin Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi’nde başladı. Bu sırada sosyoloji alanında “Gösterişçi Tüketim” ve “0-6 yaş grubundaki çocuklarda ev kazalarından zarar görmeyi önlemeye yönelik çözüm önerisi” konularında TÜBİTAK’a iki tane sosyal sorumluluk projesi hazırladı. Lise eğitimini İçel Koleji’nde tamamladı. BM Gıda Güvenliği Komitesi’nin 44. Konferansında Sivil Toplum Mekanizması altında, MUN Academy adına çalıştı. Hala Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimine devam etmekte, Marmara Moot Court Kulübü’nde genel sekreterlik yapmakta ve uluslararası tahkim ve ticaret hukuku alanlarında çalışmaktadır.

   

BERKAY HACIMUSTAFA 
Çocukları ve gençleri profesyonel yaşama hazırlamak için dünya genelinde 123 ülkede faaliyet göstermekte olan Junior Achievement Türkiye’de (Genç Başarı Eğitim Vakfı) Proje Uzmanı görevini yürütmektedir.İstanbul Bilgi Üniversitesi Finans Matematiği bölümünü tamamlamış, yine İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Projeler ve STK Yönetimi programında yüksek lisansını yapmaktadır. Pek çok sivil toplum kuruluşunda gönüllü ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Genç Başarı Eğitim Vakfı Berkay’ın ikinci tam zamanlı iş tecrübesidir. Çevre, ekoloji, doğal yaşam, gönüllülük, yoksulluk ve 2. el kitap konuları ile ilgilenmektedir.

   

BÜŞRA NUR ÜNDE 
2012 yılında Erenköy Kız Lisesi'nden mezun oldu. Lisansını İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde 2017 yılında tamamladı. Şuan Galatasaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji bölümünde yüksek lisans öğrencisi olarak eğitimine devam ediyor . 2016-2017 döneminde Siyasal ve Sosyal Araştırmalar Kulübü'nün (SİSAK) başkanlığını yürüttü. 2015 yılından beri KONDA'da stajının devamında yarı zamanlı olarak çalışıyor.

   

ÖZGÜR KÜTÜKÇÜ 
14/07/1994 tarihinde, İstanbul Kadıköy'de doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Kadıköy Gazi Mustafa Kemal Paşa okulunda, Liseyi TEB Ataşehir Lisesinde tamamlamıştır. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünde tamamlamıştır. Bir yandan gazeteciliğe dair çalışmalar yapmakta, diğer yandan yüksek lisans hazırlıklarını sürdürmektedir.

   
  YEDEK ÜYE 
   

MUSTAFA UĞUR BAYAR 
1991 yılında İstanbul'da doğdu. Adile Mermerci A.L. mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat ve Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu.